Najnowsze wiadomości z kraju

Duda nie został zaproszony na zaprzysiężenie Bidena? Szczerski odpowiada na fake newsa Halickiego: “Uwaga kłamca”

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Andrzej Halicki zamieścił na Twitterze wpis, w którym stwierdził, iż prezydent Andrzej Duda nie został zaproszony na zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA. Problem polega jednak na tym, że żadna głowa państwa nie jest zaproszona na to wydarzenie – wyjaśnia szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Podobno prezydent Andrzej Duda nie został zaproszony na zaprzysiężenie Joe Bidena. Warto zauważyć, że Pan Duda znajdzie się w zaszczytnym trio razem z Orbanem i Putinem, którzy też nie dostali zaproszenia. Zepchnęli nas na margines. Wstyd. Dyplomatołki! – czytamy we wpisie Halickiego.

Jak się jednak okazuje w tradycji amerykańskiej nie istnieje zwyczaj zapraszania głów państw na zaprzysiężenie prezydenta USA, o czym mówią zarówno pracownicy amerykańskiej ambasady, jak i szef gabinetu prezydenta RP – Krzysztof Szczerski.

UWAGA: KŁAMCA!!! Przestrzegam Użytkowników Twittera przed Andrzej Halicki, który rozpowszechnia w sieci kłamstwo o tym jakoby Prezydent RP był jednym z tylko 3 przywódców europejskich nie zaproszonych na inaugurację J Bidena; niech się Pan wstydzi, jeśli wie Pan co to – czytamy w jego wpisie – Na inaugurację Prezydentów USA nie są zapraszane żadne Głowy Państw; taka jest ustalona od lat praktyka i tak jest też obecnie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij