Najnowsze wiadomości ze świata

Drony zaatakowały stolicę Rosji

We wtorek rano doszło do ataków dronami na Moskwę. Rosja oskarża o niego Ukrainę.

Według Rosjan w ataku wzięło udział co najmniej osiem dronów, chociaż wcześniej media donosiły, że było ich co najmniej 30. Burmistrz Moskwy powiedział, że drony lekko uszkodziły kilka budynków. Ich mieszkańcy zostali ewakuowani, ale nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Równocześnie rosyjski MON stwierdził, że udało im się zestrzelić wszystkie drony – trzy z nich miały zostać zagłuszone elektronicznie i nie trafić w swoje cele, a pięć kolejnych miało zostać zestrzelone przez system przeciwlotniczy Pantsir-S.

W swoim oświadczeniu rosyjski MON stwierdził, że „kijowski reżym” dokonał „terrorystycznego ataku dronami na cele w Moskwie”. Strona ukraińska tradycyjnie już nie skomentowała – dla zasady nie komentują żadnych ataków na terytorium Rosji. Sami Rosjanie regularnie używają dronów do atakowania ukraińskich miast. Tylko w nocy z poniedziałku na wtorek miały miejsce trzy takie ataki na Kijów, zginęła w nich jedna osoba.

Warto odnotować, że Moskwa jest oddalona o ok. 490 kilometrów od granicy z Ukrainą, co dla większości dronów jest dość sporą odległością do przelecenia. Pojawiły się więc teorie, że ten atak został dokonany przez samych Rosjan. Celem miało być usprawiedliwienie rosyjskich ataków na ukraińskie miasta lub działanie propagandowe, które ma „ocieplić” kolejną falę mobilizacji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij