Najnowsze wiadomości ze świata

Dron na terytorium NATO. Wezwano chargé d’affaires Rosji

Rumuńskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało rosyjskiego chargé d’affaires. Działania resortu mają związek ze znalezieniem fragmentów drona na terenie Rumunii.

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis oświadczył w sobotę, że doszło do „niedopuszczalnego naruszenia przestrzeni powietrznej kraju”. Skomentował w ten sposób ustalenia ministerstwa obrony o znalezieniu na terytorium Rumunii fragmentów drona podobnego do tych, które używa armia rosyjska.

Iohannis oświadczył również, że o szczątkach drugiego w tygodniu drona, rozbitego w Rumunii poinformował sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. Dodał, że Norweg przekazał wyrazy pełnej solidarności z Rumunią.

W związku ze znalezieniem kolejnych fragmentów drona, kroki podjął również resort spraw zagranicznych Rumunii.

Chargé d’affaires Rosji w Bukareszcie został w sobotę wezwany w trybie pilnym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z naruszeniem przestrzeni powietrznej Rumunii, w pobliży granicy z Ukrainą – informuje agencja Agerpres.

Doniesienia o szczątkach drona na terytorium Rumunii pojawiały się już w środę. Wówczas minister obrony Angel Tilvar przekazał, że w nocy z niedzieli na poniedziałek na terytorium jego kraju spadły fragmenty rosyjskiego sprzętu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij