Najnowsze wiadomości z kraju

Drogo, drożej, Platforma Obywatelska. Rachunki za prąd będą wyższe, niż wszyscy zakładali

Uśmiechacie się? To dobrze, bo jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Jak informuje portal money.pl, który trudno podejrzewać o sympatyzowanie z obecną opozycją, nowy rząd planuje sięgać głębiej do naszych kieszeni.

– Rachunki za prąd wzrosną więcej, niż początkowo zapowiadał rząd – czytamy na money.pl.

Jak informuje autorka tekstu opublikowanego na portalu należącym do Wirtualnej Polski, “od lipca rachunki za prąd, mimo działań osłonowych rządu, wzrosną o 30 proc., a nie o 30 zł, jak zapowiadała jeszcze niedawno minister klimatu Paulina Hennig-Kloska”.

Drastyczne podwyżki, które funduje nam nowa władza, wynikają m. in. z wzrostu opłat dystrybucyjnych. Pisząc precyzyjniej, w drugiej połowie roku wzrosną: opłata sieciowa, stawka opłaty przejściowej, opłata abonamentowa, składnik zmienny stawki sieciowej, stawka jakościowa, stawka OZE, stawka kogeneracyjna i stawka mocowa.

O spodziewanych podwyżkach w drugiej połowie roku mówiła także Beata Szydło, która zapowiedziała, że od lipca rachunki „będą szybowały i dla wielu rodzin będą tak wysokie, że trudno będzie sobie z tym poradzić”.

Wiceszefowa PiS zapowiedziała, że jej ugrupowanie planuje rozmawiać z rządem o propozycjach dotyczącymi ograniczenia wzrostu cen. Zwróciła uwagę, że PiS projekt w tej sprawie złożyło już do Sejmu.

– Obecny rząd pozwala na to, żeby rachunki za prąd, gaz były tak wysokie. Kompletnie się tym nie interesuje. Nie ma żadnych propozycji i chcemy o tym również rozmawiać – powiedziała.

Zdaniem Szydło spodziewany wzrost rachunków jest skutkiem regulacji, które zostały przyjęte w PE:

– Zielony Ład to jest oszustwo i to jest bieda i trzeba z tym skończyć. Trzeba Zielony Ład wyrzucić do kosza i przygotować rozwiązania, które będą dla ludzi, a nie przeciwko ludziom – powiedziała Szydło.

 

 

Źródło: Stefczyk.info za money.pl/PAP Autor: red.
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij