Najnowsze wiadomości z kraju

Dramatyczne sceny na moście. Policjantka zapobiegła tragedii

Policjantka z Żagania (Lubuskie) zapobiegała tragedii ratując kobietę, która przechodząc przez barierki stanęła na krawędzi mostu. Wraz z dwoma mężczyznami pomogła jej bezpiecznie wrócić na chodnik – poinformował w piątek rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy.

Funkcjonariuszka idąc w środę (13 września) mostem nad rzeką Bóbr w Żaganiu zauważyła kobietę, która przechodzi przez barierkę i chcę stanąć na krawędzi mostu. Policjantka natychmiast ruszyła w jej kierunku, podobnie jak dwóch mężczyzn widzących całą sytuację.„Kobieta stojąca na krawędzi mostu była roztrzęsiona i zdenerwowana. Policjantka starannie dobierając słowa porozmawiała z nią i wzbudziła jej zaufanie na tyle, że kobieta uspokoiła się i wróciła bezpiecznie na chodnik, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc” – zrelacjonował Maludy.

 

Dodał, że dzięki błyskawicznej reakcji sierż. sztab. Angeliki Ochockiej oraz mężczyzn, którzy jej pomagali, kobiecie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu nic się nie stało.

Rzecznik przypomniał, że kryzysy życiowe są przemijające i zawsze można zapobiec tragedii. Zaapelował o zwracanie uwagi na osoby będące przygnębione, a kiedy widzimy podobną sytuację do opisanej, należy natychmiast zatelefonować pod nr alarmowy 112.

„Natomiast osoby potrzebujące pomocy w trudnej sytuacji życiowej mogą skorzystać z telefonów zaufania” – dodał Maludy.

Źródło: PAP Autor: Marcin Rynkiewicz
Fot. Facebook/Policja Żagań

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij