Najnowsze wiadomości ze świata

Dramatyczne sceny na lotnisku. Samolot z 468 pasażerami stanął w płomieniach

Groźnie wyglądająca sytuacja miała miejsce na lotnisku w Indonezji. Część samolotu stanęła w płomieniach chwilę po tym, jak maszyna oderwał się od pasa startowego.

W środę jeden z samolot linii lotniczych Garuda Indonesia musiał lądować awaryjnie na lotnisku w Makassar, z którego chwilę wcześniej startował. Jak przekazał w rozmowie z AFP Presse prezes linii lotniczych, dowódca statku powietrznego podjął decyzję o powrocie z uwagi na problemy z silnikiem, które wymagały dalszej analizy.

W sieci pojawiły się nagrania z lotniska. Widać na nich, że na części maszyny, na której pokładzie znajdowało się 468 pasażerów i 18 członków załogi, pojawił się ogień. Prawdopodobnie doszło do pożaru jednego z czterech silników samolotu.

Według „Channel News Asia”  wszyscy pasażerowie, którzy mieli udać się do Arabii Saudyjskiej, otrzymali tymczasowe zakwaterowanie w oczekiwaniu na lot zastępczy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij