Najnowsze wiadomości z kraju

Dramatyczna akcja na plaży. Walczyli pół godziny o życie 11-latki

Ratownicy na plaży we Władysławowie wyciągnęli z wody 11-letnią dziewczynkę. Walczyli o jej życie ponad pół godziny.

Zdarzenie miało miejsce w piątek. Grupa ok. 50 dzieci, uczestników kolonii z województwa łódzkiego, kąpała się na kąpielisku strzeżonym w pobliżu wejścia numer 4. Byli pod opieką czterech opiekunów.
W pewnym momencie ratownicy zauważyli, że czwórka dzieci – trzy dziewczynki i jeden chłopak – znaleźli się w niebezpieczeństwie. Wyciągnięto je z wody. Trójka z nich była w dobrym stanie, ale 11-letnia dziewczynka nie wykazywała czynności życiowych.

Na miejscu podjęto reanimację poszkodowanej. Ratownicy i wezwani na miejsce medycy walczyli o jej życie ponad pół godziny. Ich wysiłek przyniósł efekty – dziecko odzyskało czynności życiowe. Następnie dziewczynka została zabrana do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku śmigłowcem LPR, który w międzyczasie wylądował na plaży. Karetka zabrała też do szpitala w Pucku 12-latkę, która źle się poczuła.

Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili badania opiekunów i ratowników pod kątem alkoholu. Wszyscy byli trzeźwi. Obecnie czynności są prowadzone w kierunku art.160 Kodeksu Karnego, czyli „narażenia człowieka na niebezpieczeństwo”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij