Najnowsze wiadomości ze świata

Drag queen i drag king mają czytać dzieciom książeczki

Drag queen i drag king chcą we wtorek w bibliotece w Monachium czytać książeczki dzieciom w wieku czterech lat i starszym. Zwolennicy wydarzenia nazywają to oznaką różnorodności, a przeciwnicy mówią o indoktrynacji i wczesnej seksualizacji – pisze portal stacji RTL.

Według portalu atmosfera przed biblioteką “będzie prawdopodobnie gorąca, ponieważ obie strony wezwały do demonstracji”.W tym czytaniu wyraźnie chodzi o pokazanie dzieciom i młodzieży, że osoby queer są częścią naszego społeczeństwa – uważa Micky Wenngatz ze stowarzyszenia Muenchen ist bunt!

Konserwatywni politycy krytykują wydarzenie, mówiąc o indoktrynacji i wczesnej seksualizacji dzieci. Wśród przeciwników jest prawicowo-populistyczna partia Alternatywa dla Niemiec (AfD), która wywołała oburzenie plakatem, sprzeciwiającym się imprezie.

Partia Lewicy w Bawarii skrytykowała plakat AfD, który przedstawia mężczyznę w makijażu sięgającego po chłopca widocznego na pierwszym planie. “Ręce precz od naszych dzieci! Zakazać propagandy gender!” – głosi napis. Tekst w połączeniu z obrazem otwarcie zapożycza z antysemickich karykatur z czasów nazistowskich Niemiec – uważa Lewica.

Biblioteka Miejska w Monachium odrzuciła krytykę. Szeroko zakrojony program jest skierowany do zróżnicowanego społeczeństwa miejskiego – napisano w oświadczeniu, cytowanym przez portal BR24.

“Drag queens czytające książki dzieciom nie są nowym pomysłem. W zeszłym roku w bibliotece publicznej w Monachium odbyło się już czytanie przez drag queen, ale według biblioteki mało kto się tym wówczas przejmował” – pisze portal.

Według słownika PWN drag queen to “mężczyzna, który za pomocą mocnego makijażu, efektownej fryzury i ubrania gra na klubowej scenie kobietę”.

Źródło: PAP Autor: Z Berlina Berenika Lemańczyk
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij