Najnowsze wiadomości ze świata

Dostała mandat i odwołała się od niego za pomocą sztucznej inteligencji. Jak jej poszło?

Sztuczna inteligencja to jeden z najgorętszych tematów, którym od kilku miesięcy żyją media. Za pomocą chatbota ChatGPT można już pisać wiersze, odrabiać zadania domowe, a nawet przeprowadzać wywiady ze znanymi postaciami. Pewna 22-letnia kobieta postanowiła nawet wykorzystać narzędzie, żeby napisać odwołanie do sądu.

22-letnia Brytyjka Millie Houlton otrzymała zawiadomienie od władz miasta York, o konieczności zapłacenia mandatu. Za zaparkowanie samochodu w niewłaściwym miejscu musiała zapłacić 60 funtów kary. Millie nie zgadzała się z taką decyzją i postanowiła się od niej odwołać. Nie mając jednak doświadczenia w sporządzaniu pism urzędowych i gubiąc się w zawiłościach prawnych “poprosiła” o pomoc sztuczną inteligencję.

– Podałam aplikacji szczegóły wydarzenia, gdzie i kiedy to się stało i dlaczego nie zgadzam się z mandatem. Po kilku minutach otrzymałam gotowy tekst spersonalizowanego odwołania, który ostatecznie poskutkował anulowaniem kary – pochwaliła się w rozmowie z BBC.

Jak informuje TVP.info, chatbot skorzystał z całej masy sprawdzonych po wielokroć szablonów tego typu odwołań publikowanych w internetowych poradnikach. Jak widać na tyle skutecznie, by przekonać urzędników.

Źródło: Stefczyk.info za TVP.info/BBC Autor: red.
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij