Najnowsze wiadomości ze świata

Dorosły mężczyzna udawał nastolatka. Zapisał się do szkoły, by molestować uczennice

26-letni mężczyzna wykorzystał swoją drobną posturę, by udawać nastolatka i zapisać się do szkoły średniej. Policja aresztowała go za molestowanie uczennic.

Niecodzienne przestępstwo miało miejsce w Nebrasce. 26-letni Zachary Scheich udawał 17-latka o imieniu Zak Hess. Zapisał się do szkoły średniej Northwest w rodzinnym mieście Lincoln, a następnie przepisał się do szkoły średniej Southeast. Łącznie spędził w nich 54 dni. W oszustwie pomogła mu drobna postura – miał ok. 1,60 wzrostu i ważył 55 kg.
Policja otrzymała 1 czerwca zgłoszenie, że ktoś podszywa się pod dziecko. Początkowo potraktowali tę sprawę jako oszustwo. Ustalili jego tożsamość i to, że Scheich jest absolwentem jednej z tych szkół, skończył ją w 2015 roku. Nauczyciele tłumaczyli później mediom, że nie poznali go, bo jako uczeń często wagarował.

Wkrótce potem śledczy ustalili, że jego motywacją nie była nostalgia za szkolnymi latami. Okazało się, że Scheich kontaktował się z koleżankami ze szkoły. Szczegóły tych kontaktów nie zostały na razie ujawnione, ale usłyszał dwa zarzuty molestowania seksualnego z użyciem urządzeń elektronicznych i jeden zarzut namawiania osoby niepełnoletniej na seks. Policja podejrzewa, że jego ofiar było więcej, i prosi je o kontakt.

Szef ochrony szkół publicznych w Lincoln Joe Wright powiedział portalowi WLKN, że podczas swojej 10-letniej pracy na tym stanowisku nigdy nie spotkał się z podobnym przypadkiem. Wyjaśnił, że przy rekrutacji uczniowie muszą przedstawić certyfikat urodzin, dane o szczepieniach i dokumenty z wcześniejszych szkół, ale podejrzany pokazał im fałszywki. Dodał, że z powodu wymogu zapewnienia edukacji wszystkim chętnym dzieciom nie mogą zaostrzyć tych zasad, ale obecnie zastanawiają się co zrobić, by taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości. Okrąg szkolny wysłał do rodziców maila, w którym poinformował ich, że trwa ocena procedur rekrutacyjnych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. ABC Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij