Najnowsze wiadomości z kraju

Donald Tusk wykorzystał przebój Lombardu. Zespół wydał oświadczenie

Schodzący ze sceny Donald Tusk i przebój „Przeżyj to sam” w tle – takie zestawienie można było obserwować podczas ostatniego wiecu Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że utwór wykonywany przez zespół Lombard, został wykorzystany bez zgody jego twórców. Teraz muzycy wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie.

W sobotę na wrocławskim placu Nowy Targ odbył się wiec Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie to wywołało spore kontrowersje i nie chodzi tu wcale o wypowiedzi lidera partii. Gdy Donald Tusk skończył swoje wystąpienie i schodził ze sceny, z głośników zabrzmiał legendarny utwór „Przeżyj to sam” zespołu Lombard.

Lider zespołu przyznał, że nie udzielono partii zgody na wykorzystywanie ich utworu.

Nie wyraziliśmy zgody na użycie przeboju wszech czasów „Przeżyj to sam” w celach politycznych w 2023 r. Panu Donaldowi Tuskowi, ani Platformie Obywatelskiej. Utwór został odtworzony we Wrocławiu bez mojej wiedzy i zgody – wyjaśnił Grzegorz Stróżniak.

Teraz pojawiło się specjalne oświadczenie zespołu Lombard w sprawie sobotnich wydarzeń we Wrocławiu.

Polska to piękny kraj. Mieszkają w nim mądrzy, dobrzy ludzie o różnych poglądach i światopoglądzie od Warszawy po najmniejszą polską wieś. Żyjemy muzyką, ciesząc się wolną Polską, dla której bohaterowie Solidarności wywalczyli demokrację i możliwość dokonywania politycznych wyborów przy urnie wyborczej według własnego uznania ­– czytamy w oświadczeniu.

– Nie zmuszajcie nas do uczestniczenia we współczesnej kampanii wyborczej! Nie chcemy być narzędziem w rękach polityków ­– podkreśla zespół Lombard.

Z szacunku do naszych fanów, o różnych poglądach i światopoglądzie zespół Lombard nigdy nie stal i nie stanie w żadnym komitecie wyborczym. Niech chociaż muzyka pozostanie wolna od wojny polsko-polskiej – dodano.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Facebook Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij