Najnowsze wiadomości ze świata

Donald Trump wygrał prawybory. Ostatnia rywalka zawiesiła swoją kampanię

Donald Trump może być już pewny wygranej w prawyborach. Jego ostatnia rywalka Nikki Haley zawiesiła swoją kampanię wyborczą.

Haley to była gubernator Karoliny. Trump nominował ją na stanowisko ambasadora przy ONZ. Zasłynęła na nim twardą postawą wobec Rosji. Niespodziewanie złożyła rezygnację w październiku 2018 roku, nigdy nie wyjawiła powodów tej decyzji. Podczas kampanii wyborczej prezentowała się jako alternatywa dla Trumpa, polityk o zbliżonych poglądach, ale pozbawiona jego wad.

To jednak nie wystarczyło. Trump wygrywał wszystkie kolejne prawybory z ogromną przewagą. Udało jej się go pokonać tylko w Waszyngtonie DC i w Vermont. Podczas tzw. superwtorku przegrała z nim 14 z 15 wyścigów. Teraz Haley poinformowała, że zawiesza swoją kampanię wyborczą.

Haley była ostatnią rywalką Trumpa. Oznacza to, że były prezydent może już być pewny nominacji prezydenckiej. W praktyce jednak nie zmieni to wiele, gdyż po superwtorku jego przewaga w delegatach była tak duża, że szanse Haley na jego pokonanie były i tak czysto iluzoryczne. Wielu komentatorów podejrzewa jednak, że zawiesiła – a nie zakończyła – swoją kampanię, bo jego liczne problemy z prawem mogą sprawić, że jednak nie wystartuje w wyborach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. PAP/EPA/RICHARD ELLIS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij