Najnowsze wiadomości ze świata

Dom wyleciał w powietrze. Nie żyje strażak, 11 osób odniosło rany

Wyciek gazu spowodował eksplozję domu. Zginął w niej strażak, a dziewięciu kolejnych i dwóch cywili trafiło do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Sterling w Wirginii. Ok. 7:30 w piątek strażacy z kompanii ochotniczej dostali zgłoszenie o wycieku gazu w jednym z domów, który później zmienił się pożar.
Wkrótce po przybyciu ich na miejsce, doszło do potężnej eksplozji. Sąsiedzi powiedzieli mediom, że była tak silna, że ich domy się zatrzęsły, a słychać było ją wiele kilometrów dalej. Nagrania z miejsca akcji pokazują, że z domu niewiele zostało.

Straż pożarna poinformowała na konferencji prasowej, że jeden ze strażaków stracił życie w eksplozji. Nie ujawniono na razie jego tożsamości. Dziewięciu kolejnych i dwóch cywili odniosło obrażenia, trafili do lokalnych szpitali. Niektórzy mieli poważne obrażenia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij