Najnowsze wiadomości z kraju

Doigrali się. KRRIT zajmie się materiałem Radia Zet o mężu marszałek Witek

KRRiT zareagowała na głośny materiał Radia ZET. Poinformowali o wszczęciu w tej sprawie śledztwa.

Przypomnijmy: 6 kwietnia Radio ZET opublikowało na swojej stronie artykuł, w którym opisali przypadek pacjentki z Legnicy, która zmarła, bo rzekomo nie dostała miejsca na OIOMie. „Rodzina złożyła zawiadomienie do prokuratury, twierdząc, że miejsce na OIOM-ie od kilkunastu miesięcy blokuje mąż Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, który przebywa tam w stanie wegetatywnym. (…) Zdaniem kobiety składającej zawiadomienie do prokuratury, Witek powinien być już dawno objęty leczeniem paliatywnym” – napisano.

Ich artykuł stał się przyczyną licznych ataków na marszałek Witek w mediach społecznościowych. „Jestem wstrząśnięta dzisiejszym artykułem opublikowanym na stronie internetowej Radia ZET, który w bezprecedensowy i poniżający sposób opisał sytuację mojego męża przebywającego w szpitalu, w bardzo ciężkim stanie. Dla mojej rodziny i mnie samej artykuł to niewyobrażalne i niezrozumiałe cierpienie. Uważam, że informowanie o stanie zdrowia w ten sposób to sytuacja skandaliczna” – napisała w oświadczeniu. Zapowiedziała też kroki prawne w tej sprawie.

Teraz sprawą zainteresowała się także KRRiT. „Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski wszczął z urzędu postępowanie wyjaśniające w związku z publikacją 6.04.2023 r. na stronie Radia ZET informacji o pacjentce z Legnicy, zmarłej rzekomo z powodu «zablokowania» przez męża Marszałka Sejmu Elżbiety Witek szpitalnego oddziału OIOM” – poinformowali za pośrednictwem Twittera.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. TySol Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij