Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Dobre dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 6,1 proc., bez zmian wobec września

Ponownie dobre dane z rynku pracy – ocenił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys środowe dane GUS. Dodał, że jednak w najbliższych miesiącach może wystąpić niewielki sezonowy wzrost stopy bezrobocia.

Jak podał w środę Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia w październiku br. wyniosła 6,1 proc., czyli nie zmieniła się wobec września, a liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w październiku 1.018,4 tys. wobec 1.023,7 tys. osób we wrześniu. Wcześniej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia w październiku wyniosła 6,1 proc.

“Ponownie dobre dane z rynku pracy, wskazujące na brak wzrostu bezrobocia w październiku. Nieźle. Efekt silnego odbicia aktywności gospodarczej w okresie VI – X oraz cały czas działania tarcz antykryzysowych. W najbliższych miesiącach niewielki sezonowy wzrost stopy bezrobocia” – napisał w środę na Twitterze Paweł Borys.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij