Najnowsze wiadomości ze świata

Do ziemi zbliża się ogromna asteroida

Jeszcze dzisiaj w pobliżu ziemi przeleci ogromna asteroida. Jest wielkości drapacza chmur.

Asteroida 2008 OS7 została odkryta, jak sama nazwa wskazuje, w 2008 roku. Centrum Badań nad Bliskimi Ziemi Obiektami NASA szacuje, że ma od 210 do 480 metrów średnicy. Oznacza to, że jest zbliżona wielkością do wieżowca.

Uderzenie asteroidy tej wielkości w ziemię miałoby katastrofalne konsekwencje. NASA uspokaja jednak, że nie ma na to szansy. Słowo „blisko” w astronomii bywa bowiem mylące. 2008 OS7 przeleci w odległości 2,7 miliona kilometrów od ziemi. To siedem razy dalej, niż odległość ziemi od księżyca. Ponownie pojawi się w pobliżu ziemi w 2032 roku, ale wtedy przeleci jeszcze dalej – w odległości aż 72 mln km.

To nie jedyna asteroida, która pojawi się w ten weekend w pobliżu naszej planety. Tego samego dnia przelecą obok ziemi trzy znacznie mniejsze asteroidy, które są oddalone od siebie o zaledwie dziesiątki metrów. W sobotę pojawi się asteroida, która jest o połowę mniejsza od 2008 OS7, zbliży się do naszej planety na ok. 7,2 miliona kilometrów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij