Najnowsze wiadomości z kraju

Do szpitala trafiło niemowlę z urazem mózgu. Zatrzymani rodzice to lekarz i adwokat

Zielonogórska prokuratura okręgowa poinformowała w piątek o zatrzymaniu rodziców trzymiesięcznego chłopczyka. Dziecko trafiło do szpitala z poważnymi urazami mózgu. Ojciec, który jest lekarzem i matka pracująca jako adwokat – zostali już przesłuchani. Nie przyznają się.

Rodzice trzymiesięcznego dziecka zostali przesłuchani. “Nie przyznali się do stawianych im zarzutów. Złożyli wyjaśnienia wskazujące na to, jak doszło do obrażeń dziecka” – powiedział PAP mecenas Łukasz Cieślak, pełnomocnik rodziców.

Jak się dowiedziała PAP, rodzicom postawiono zarzuty znęcania się fizycznego nad dzieckiem i spowodowania ciężkich obrażeń.

Prokuratura nie zdecydowała się na wnioski aresztowe. “Zostały zastosowane poręczenia majątkowe oraz dozory policji” – wyjaśnił mecenas Cieślak.

Do szpitala w Zielonej Górze w ostatnich dniach czerwca ojciec przywiózł trzymiesięczne dziecko w związku z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Podczas badania tomografem zostały stwierdzone liczne obrażenia mózgu. “Lekarka ze szpitala w Zielonej Górze, po przeprowadzeniu serii badań zgłosiła podejrzenie popełnienie przestępstwa. Obrażenia w jej ocenie były spowodowane działaniem osób trzecich” – powiedziała prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Lekarka, która zgłosiła podejrzenie przestępstwa, wykluczyła zatrzymanie krążenia oraz urazy jako powstałe w wyniku choroby.

Prokuratura zasięgnęła opinii biegłego oraz zabezpieczyła dokumentację medyczną dziecka. “U dziecka stwierdzono liczne obrażenia mózgu powstałe na przestrzeni co najmniej kilku tygodni. Dziecko ma trzy miesiące, więc takie obrażenia mogły powstać już od pierwszych dni jego życia” – dodała prokurator Antonowicz.

Opinia biegłego uzyskana przez prokuraturę wskazuje na zespół dziecka potrząsanego. “To szereg czynności intensywnego potrząsania dzieckiem z taką siłą, że dochodzi do obrażeń mózgu” – powiedziała prokurator Antonowicz.

Źródło: PAP Autor: pij/ jann/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij