Najnowsze wiadomości z kraju

Decyzja ws. zapory na granicy. Donald Tusk ujawnił plany

Jaki plan ma rząd na zaporę na granicy polsko-białoruskiej? Donald Tusk poinformował o decyzji, którą podjął wraz z ministrem spraw wewnętrznych. Zapora graniczna zostanie poddana szybkiej modernizacji.

O planach związanych z zaporą na granicy polsko-białoruskiej, premier Donald Tusk mówił podczas konferencji prasowej z szefem rządu Finlandii.

To jest nasz wspólny problem, mamy długie granice z Rosją. Jesteśmy państwami frontowymi z organizowaną przez Moskwę nielegalną migracją – podkreślił lider PO.

Polityk zapowiedział, że razem z Finlandią będzie prowadził „twardą politykę wobec nielegalnej migracji”. Dodał, że podjął decyzję w sprawie zapory na granicy z Białorusią.

Kilkadziesiąt godzin temu, wspólnie z ministrem spraw wewnętrznych podjęliśmy decyzję o szybkiej modernizacji naszej zapory granicznej z Białorusią – przekazał premier, zaznaczając, że przeznaczone zostaną na ten cel „adekwatne środki”. Podkreślił jednocześnie, że granice z Rosją i Białorusią muszą być szczelne.

Musimy wziąć za to wspólną odpowiedzialność – Finlandia, Polska oraz kraje bałtyckie. Nie może być tutaj słabych ogniw – dodawał Tusk. Zdaniem premiera konieczne jest wprowadzenie zmian w prawie azylowym Unii Europejskiej. Uważa on, że obecne przepisy nie są przystosowane do kryzysu migracyjnego.

O planach dotyczących zapory na granicy z Białorusią mówił na początku lutego minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Zdradził, że prowadzone są prace nad przygotowaniem rozwiązań, które uszczelnią granicę. Wymienił przy tym m.in. specjalne obejmy, które uniemożliwią rozginanie prętów przez migrantów.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij