Wiadomości sportowe z kraju i świata

David Beckham chce założyć kobiecą drużynę

Po rewolucji transferowej związanej z Lionelem Messim i innymi zawodnikami David Beckham planuje kolejny krok w Interze Miami. Były reprezentant Anglii i współwłaściciel piłkarskiego klubu ligi MLS zapowiedział chęć założenia kobiecej drużyny.

“Sprowadzenie Leo Messiego do Interu Miami, do MLS niespełna rok po tym, jak zdobył mistrzostwo świata, do klubu, który ma trzy lata… to piekielne osiągnięcie” – przyznał Beckham w rozmowie z portalem “The Athletic”.

Anglik i pozostali współwłaściciele Interu, bracia Jorge i Jose Mas, teraz mają inny cel. Planują założyć w klubie kobiecą drużynę.

„Założenie kobiecego zespołu w naszym klubie byłoby czymś, co zamierzamy na pewno zrobić. Mam córkę, która mnie inspiruje” – wyjaśnił 48-latek. Najmłodsza z czworga dzieci Beckhama, niedawno skończyła 12 lat. Harper jest fanką kobiecej piłki nożnej i z pewnością zwiększyło to zainteresowanie nowym tematem przez jej ojca. Beckham często zabiera córkę na mecze piłkarskie. Tak było m.in. podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy w Anglii.

Obecnie w amerykańskiej zawodowej National Women’s Soccer League gra dwanaście drużyn. Od nowego roku do rozgrywek przystąpią nowe kluby – Bay FC San Francisco i Utah Royals FC.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij