Najnowsze wiadomości z kraju

Dantejskie sceny w szpitalu w Kaliszu. Podpalił łóżko, bo rodzina nie odbierała go do domu

87-letni pacjent musiał czekać na rodzinę, która miała odebrać go ze szpitala. Zdenerwował się czekaniem i podpalił materac łóżka – powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 15 na dziesiątym piętrze kaliskiego szpitala przy ul. Poznańskiej. Tego dnia oddział urazowo–ortopedyczny miał opuścić 87-letni pacjent.

“W pewnym momencie dostał ataku agresji. Zdenerwował się, że rodzina nie odbiera go ze szpitala. Najpierw zaczął rzucać taboretami w pielęgniarki. Kiedy wydawało się, że już się uspokoił, na jego łóżku pojawił się ogień. Materac podpalił zapałkami” – powiedział Gawroński.

Jedna z pielęgniarek natychmiast ściągnęła mężczyznę z materaca, druga ugasiła ogień.

Ze względu na charakter placówki na miejsce przybyło 7 zastępów straży pożarnej. Po oddymieniu pomieszczeń do akcji wkroczyli policjanci, którzy prowadzą czynności w sprawie.

“Na tę chwilę prowadzone są czynności dotyczące uszkodzenia mienia szpitala. Nadal trwają przesłuchania” – powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.(PAP)

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Youtube/WSZ Kalisz
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij