Najnowsze wiadomości z kraju

Dantejskie sceny w Gdańsku. Chwycił siekierę i szalał po peronie kolejowym

Chwilę grozy przeżyli pasażerowie trójmiejskiej SKM-ki, którzy przed świętami planowali podroż miejską kolejką ze stacji Gdańsk Politechnika. Młody mieszkaniec miasta chwycił za siekierę i wywijając nią, zdewastował znajdujące się w przejściu pod peronami stojące automaty biletowe.

“CO TRZEBA MIEĆ W GŁOWIE…. Ręce opadają! To kadr z monitoringu na przystanku Gdańsk Politechnika. W sobotę (23 grudnia) młody mężczyzna z siekierą dwukrotnie przeszedł tunelem pod tym przystankiem. Efekt-rozbite dwa automaty biletowe, wybite cztery szyby w gablotach i zniszczona kamera monitoringu. Zniszczone zostały też 4 falomaty. Policja oczywiście zawiadomiona. SOK SKM przekazała też funkcjonariuszom zdjęcia sprawcy. Mężczyzna się nie zasłaniał, monitoring jest nowy, obraz z bardzo szczegółowy, mamy więc nadzieję, że Policja szybko namierzy “pana siekierowego”. Straty (tylko nasz sprzęt, bez falomatów) wstępnie oszacowaliśmy na ok. 20 tys. zł, ale może się okazać, że są znacznie większe. Po zrobieniu dokładnej kalkulacji złożymy na Policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zniszczenia mienia.” – czytamy na facebookowym profilu trójmiejskiego przewoźnika.

Jak wynika z informacji, przekazanych przez lokalne media, policja już jest na tropie wandala. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego wybuchu agresji.

Na szczęście tym razem ofiarą agresora padły wyłącznie biletomaty SKM i automaty systemu Fala (nowego systemu pomorskiej komunikacji, z którego oddaniem władze mają problem od kilku lat). Dobrze, że na drodze napastnika nie stanął żaden przypadkowy pasażer, bo mogło skończyć się gorzej, niż tylko na zniszczonym sprzęcie.

 

Źródło: Autor:
Fot. monitoring PKP SKM
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij