Rozrywka

Danny Masterson poznał wysokość wyroku. Sąd nie miał dla niego litości

Popularny aktor Danny Masterson poznał wysokość wyroku za gwałty, których dopuścił się przed laty. Spędzi co najmniej 30 lat w więzieniu.

Masterson został oskarżony o gwałt przez trzy kobiety, w tym swoją długoletnią partnerkę. Miał się ich dopuścić w 2003 roku, gdy dzięki roli w sitcomie „Różowe Lata Siedemdziesiąte” był u szczytu popularności. Kobiety zeznały, że w swojej posiadłości w Hollywood podał im drinki z narkotykami, a następnie je zgwałcił. W sprawie prominentną rolę odegrał Kościół Scjentologiczny. Aktor jest jego wysoko postawionym członkiem, należały do niego również ofiary, które twierdziły, że wykorzystał to by zmusić je do milczenia.

Sprawa rozpoczęła się w zeszłym roku, ale ławie przysięgłych nie udało się dojść do porozumienia i sędzia ogłosił tzw. mistrail. Prokuratura zdecydowała się, że ponownie postawi mu te same zarzuty. W maju przysięgli uznali, że jest winny zgwałcenia dwóch kobiet. Nie udało im się dojść do porozumienia przy zarzucie zgwałcenia byłej partnerki – ośmiu przysięgłych uważało, że jest winny, czterech, że nie. Wyroki muszą zapadać jednogłośnie, więc został oczyszczony z tego zarzutu.

Niewiele mu to jednak dało. Prokuratura zażądała dla niego dożywocia, z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 30 latach. Obrona początkowo złożyła wniosek o nowy proces, ale sąd go odrzucił. Poprosili więc o karę dożywocia z możliwością ubiegania się o zwolnienie po 15 latach. Sąd stanął ostatecznie po stronie prokuratury, co oznacza, że aktor na wolność wyjdzie najwcześniej w 2053 roku, kiedy będzie miał 77 lat.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Red Carpet Report on Mingle Media TV CC BY SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij