Najnowsze wiadomości ze świata

Dwie eksplozje na stacji paliw. Nie żyje jedna osoba, wśród rannych są strażacy

Jedna osoba nie żyje po dwóch wybuchach na stacji paliw. Co najmniej 46 innych – w tym 26 strażaków – odniosło rany.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Crevedia w Rumunii, koło Bukaresztu. Wg. rumuńskiej Agencji ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (IGSU) pierwsza eksplozja, której powody na razie nie są znane, miała miejsce w sobotę około 19. Ogień szybko objął dwa zbiorniki paliw i sąsiedni dom. Ewakuowano wszystkich, którzy mieszkali w promieniu 700 metrów od stacji, łącznie ok. 3 tysiące osób.

Druga eksplozja miała miejsce dwie godziny później, gdy na stacji trwała już akcja gaśnicza. Rannych w jej trakcie zostało 26 strażaków. Pożar nie został ugaszony i możliwe są kolejne eksplozje.

Łącznie w tych eksplozjach zginęła jedna osoba, a 46 odniosło rany. 8 osób trafiło do szpitala z poważnymi poparzeniami. Rząd Rumunii uruchomił unijny Mechanizm Ochrony Ludności, a jeszcze w nocy czterech poszkodowanych przewieziono do Włoch i Belgii.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij