Najnowsze wiadomości z kraju

Czy Roman Giertych zostanie senatorem? Czy oprócz Tuska i Sikorskiego, ktoś go chce?

Roman Giertych nie jest zgłoszony przez żadną z partii z paktu senackiego. Przedstawimy 100 nazwisk wtedy, gdy rozmowy będą zakończone – podkreślił w Programie Pierwszym Polskiego Radia sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej był w środę gościem na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Podczas rozmowy został m.in. zapytany o to, czy po ewentualnej wygranej w wyborach parlamentarnych, przy tworzeniu rządu przyjmą pomoc od Konfederacji. “Zamierzamy tak wygrać wybory, żeby stworzyć rząd z innymi partiami opozycji demokratycznej. Jak czytam tajne maile pana Dworczyka to chyba PiS bardzo nastawia się na koalicję z Konfederacją” – powiedział Marcin Kierwiński.

“Nie widzę możliwości, aby robić jakąś formułę rządzenia z panem Braunem czy Korwin-Mikke. To są ludzie, których poglądy są skrajne, nieakceptowalne. To są ludzie, którzy pójdą w koalicji z PiS-em. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości” – ocenił poseł PO.

Podczas rozmowy został również zapytany o to, czy Roman Giertych zostanie zgłoszony do senatu z paktu senackiego. “Roman Giertych nie jest zgłoszony przez żadną z partii Paktu Senackiego. Nie ma na razie poparcia żadnej partii. Nie wiem, czy będzie kandydował z własnego komitetu” – stwierdził.

“Przedstawimy 100 nazwisk wtedy, gdy rozmowy będą zakończone. Prace są na ukończeniu” – dodał sekretarz generalny PO.

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Figaj
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij