Najnowsze wiadomości z kraju

Czy pojawią się dodatkowe obostrzenia przed Bożym Narodzeniem? Rzecznik rządu wyjaśnia

Piotr Muller był gościem programu “Graffiti”, gdzie został zapytany o kwestię wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia. Rzecznik rządu zapewnił jednak, iż żadne warianty w tej sprawie nie są obecnie omawiane.

Przypomnijmy, że w Niemczech Angela Merkel zapowiedziała wprowadzenie “twardego” lockdownu pomiędzy 16 grudnia, a 10 stycznia w związku ze wzrostem zakażeń. Dlatego też pojawiły się pytania, czy na podobny krok zdecyduje się również polski rząd. Jednak Piotr Muller na antenie Polsat News zaprzeczył tym spekulacjom.

– W tej chwili na rządowych zespołach zarządzania kryzysowego nie ma omawianych wariantów zaostrzenia obostrzeń przed Świętami Bożego Narodzenia – powiedział.

Rzecznik rządu przypomniał, iż obecny scenariusz restrykcji jest wciąż realizowany i zgodnie z założeniami będzie on obowiązywał do okresu świąt Bożego Narodzenia włącznie. Dodał jednak, iż zmiana reżimu obostrzeń mogłaby nastąpić, jednakże dopiero w przypadku, gdyby sytuacja w kraju nagle uległa pogorszeniu.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do kwestii nastroi społecznych dotyczących szczepień, gdzie sporo osób jasno deklaruje, iż nie zamierza tego zrobić. Dlatego też rząd zamierza ruszyć z akcją społeczną, która ma zachęcić wszystkich Polaków do szczepień przeciwko wirusowi.

– Pan premier jasno zadeklarował, że się zaszczepi. Być może przed kamerami, to jest jeden ze sposobów – powiedział Muller, którzy dodał również, iż w akcji wezmą udział także znane i popularne osoby.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij