Najnowsze wiadomości z kraju

Członek zarządu PZPN Jakub T. i b. sekr. gen. Maciej S. zatrzymani przez CBA przed wylotem do Kataru

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek członka zarządu PZPN Jakuba T. oraz byłego sekretarza generalnego związku Macieja S. – poinformowały w poniedziałek WP SportoweFakty. Według RMF FM Jakuba T. zatrzymano na lotnisku w Balicach, skąd miał wylecieć na mundial do Kataru.

Jak podaje RMF FM, agenci CBA działali w Krakowie na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Zatrzymanie Jakuba T. ma być jednym z wątków śledztwa prowadzonego w Szczecinie. Chodzi o wyłudzenia w kwocie co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Według WP sprawa dotyczy nieprawidłowości przy podpisywaniu umowy z jednym ze sponsorów.

Do sprawy odniósł się były prezes PZPN Zbigniew Boniek, który na Twitterze napisał: “Maciek? Uczciwy, porządny, kompetentny, profesjonalny, szczery, ambitny. Dla mnie to pomyłka” – czytamy.

Portal zaznacza, że Prokuratura Krajowa na razie odmawia oficjalnego potwierdzenia informacji. Jak dodano opierając się na własnych ustaleniach, sprawa to ciąg dalszy śledztwa prowadzonego w Szczecinie w sprawie nieprawidłowości w piłkarskiej centrali.

“W marcu 2021 r. w tej sprawie przeprowadzono przeszukania w siedzibie PZPN oraz w m.in. w domu zatrzymanego dziś Jakuba T. A jeszcze wcześniej, we wrześniu 2020 r. w siedzibie PZPN oraz w siedzibach 16 związków wojewódzkich CBA zabezpieczyło m.in. serwery, na których znajdowała się dokumentacja finansowa piłkarskiego związku” – napisano.

Dodano, że sprawa dotyczy tzw. zachodniopomorskiej afery melioracyjnej – śledztwo zaczęło się od podejrzenia ustawienia ponad 100 przetargów dla Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Szczecinie za kwotę ok. 600 mln zł.

“W trakcie postępowania śledczy znaleźli wątki łączące tę aferę z jednym z działaczy piłkarskich. Tym tropem doszli do nieprawidłowości przy zawieraniu umów sponsorskich przez PZPN. Jak informowała w 2021 r. Interia, przy podpisywaniu umowy w 2014 r. z producentem wody mineralnej mogło dojść do przekazania nieuzasadnionej prowizji działaczom piłkarskim” – napisano.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij