Najnowsze wiadomości ze świata

Czesi okazali serce. Ogromna kwota zbiórki na pomoc bliskim ofiar strzelaniny w Pradze

Bliscy ofiar strzelaniny na uniwersytecie w Pradze oraz poszkodowani mogą liczyć na ogromne wsparcie. Zbiórka pieniędzy, które zostaną im przekazane przekroczyła już 42 mln koron.

W czwartek w budynku Wydziały Filozoficznego Uniwersytetu Karola w Pradze jeden ze studentów otworzył ogień. 24-latek zabił 15 osób, a ranił 25. Po wszystkim odebrał sobie życie. Policja ustaliła, że napastnik był wcześniej karany i posiadał pozwolenie na broń.

Wydarzenia na uczelni wyższej wstrząsnęły Czechami. Władze kraju zarządziły na sobotę żałobę narodową. Tego dnia w południe w całym kraju usłyszeć można było dzwony kościelne.

Na rzecz poszkodowanych powstała zbiórka pieniędzy, która ma wspomóc także bliskich ofiar tragedii. W niedzielę rano zbiórka zorganizowana przez Uniwersytet Karola w Pradze osiągnęła kwotę 37,4 miliony koron, co daje 6,6 mln złotych. Swoją zbiórkę w tym samym celu zorganizował również portal Znesnaze21. Kwota zebrana do tej pory przez portal wyniosła 5,1 milion koron, czyli prawie milion złotych.

Pomoc zadeklarowały także władze Pragi. Stolica Czech ma dołożyć kolejne pięć milionów. Jak informuje Radio Praga, dodatkową pomoc finansową kolegom z Uniwersytetu Karola zaoferowała część czeskich uczelni.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij