Najnowsze wiadomości z kraju

Czerwińska: Paweł Kukiz dzisiaj w sposób bardzo realistyczny i dojrzały patrzy na politykę

Paweł Kukiz przeszedł pewną drogę i dzisiaj w sposób bardzo realistyczny i dojrzały patrzy na politykę; chce zrealizować te postulaty, z którymi przyszedł w zeszłej kadencji; jestem przekonana, że zrobi wszystko, by były spełnione teraz – powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Pod koniec maja prezes PiS i lider Kukiz’15 w efekcie wielomiesięcznych rozmów podpisali porozumienie o współpracy programowej obu ugrupowań. W poniedziałek obaj politycy przedstawili to porozumienie podczas wystąpień w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że formacja Pawła Kukiza ma wiele interesujących pomysłów mogących zmienić jakość polskiej demokracji, a wsparcie ze strony Kukiz’15 jest ważne również z punktu widzenia arytmetyki parlamentarnej. Paweł Kukiz oświadczył natomiast, że pojawiła się szansa wprowadzenia postulowanych przez niego kluczowych zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego.

W poniedziałek wieczorem w TVP Info Anita Czerwińska była pytana czy jej partia nie obawia się, że u Kukiza “dusza artysty weźmie górę” i będą “trudne sytuacje, gdy zabraknie mu pod wpływem emocji twardego stąpania po gruncie i współpraca się rozmyje”. Dopytywana była też, czy jest pewność, że Paweł Kukiz “nie będzie już lawirował pośród innych ugrupowań politycznych i na stałe osiądzie w obozie Zjednoczonej Prawicy”.

“Wydaje mi się, że Paweł Kukiz przeszedł pewną drogę i dzisiaj w sposób bardzo realistyczny i dojrzały patrzy na politykę. On chce zrealizować te postulaty, z którymi tutaj przyszedł w zeszłej kadencji. Ponieważ nie udało mu się to wtedy, jestem przekonana, że zrobi wszystko, by te jego postulaty były spełnione teraz, jak najszybciej” – odpowiedziała rzeczniczka PiS.

Na pytanie jaka ustawa, będąca spełnieniem tych postulatów trafi do Sejmu i czy jest ustalony harmonogram opracowywania kolejnych, Czerwińska powiedziała, że pierwszy projekt jest już w Sejmie i dotyczy walki z korupcją. “Kolejne ustawy będą systematycznie opracowywane przez takie wspólne działania, wspólny zespół i następnie będziemy je prezentować i procedować, wdrażać do procesu legislacyjnego w Sejmie.

Dopytywana czy będą to kolejnego projekty dot. sędziów pokoju, tzw. dnia referendalnego i “ustawa antysitwowa” i czy uda się je przyjąć w obecnej kadencji Sejmu, Czerwińska podkreśliła, że po obu stronach “jest przekonanie do tych tematów”. Zaznaczyła, że projekty – aby zostały uchwalone w Sejmie – muszą być bardzo dobrze przygotowane.

Źródło: Autor: Wiktoria Nicałek
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij