Najnowsze wiadomości z kraju

Czarny słup dymu. Wybuchł pożar hali z paliwami

W miejscowości Nowiny w powiecie kieleckim doszło do pożaru hali, w której produkowano paliwa alternatywne. Ogień objął cały budynek, a czarny słup dymu był widoczny z wielu kilometrów.

Pożar wybuchł w środę około godziny 7. Rzecznik prasowy KW PSP starszy kapitan Marcin Bajur przekazał, że gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogień zajął już cały budynek.

Widoczny z daleka był gęsty, czarny słup dymu. Strażacy szybko przystąpili do użycia prądów gaśniczych – dodał.

Działania gaśnicze prowadzone były na zewnątrz, ponieważ nie było informacji o osobach, mogących znajdować się w środku budynku. Nie ma także doniesień o ofiarach.

Starszy Kapitan Bajur podkreślił, że sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła szybko opanować pożar.

Hala już nie płonie. W tej chwili jesteśmy na etapie dogaszania tego pożaru – wyjaśnił przedstawiciel straży pożarnej. Dodał również, że ustalenia przyczyn pożaru rozpoczną się, gdy na miejscy będzie bezpiecznie.

Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego przekazało w mediach społecznościowych, że pożar zakładu w Nowinach widoczny był z sąsiedniego powiatu. Ze względu na niebezpieczeństwo wynikające z pożaru władze gminy Nowiny wydały ostrzeżenie dla mieszkańców.

Z uwagi na wysokie zadymienie prosimy mieszkańców o nieotwieranie okien i unikanie przebywania na powietrzu, w kierunku, w którym przesuwa się dym – zaapelowano.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/fb/Gmina Nowiny

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij