Najnowsze wiadomości ze świata

Czarnoskórzy nastolatkowie zlinczowali białą kobietę

W mediach społecznościowych pojawiło się szokujące nagranie. Widać na nim lincz, jakiego grupa czarnoskórych nastolatków dokonała na białej kobiecie.

W weekend w Chicago doszło do zamieszek, w których brała udział głównie czarnoskóra młodzież. Za pośrednictwem mediów społecznościowych umówili się, że wedrą się do słynnego Parku Milenijnego, do którego wieczorem wpuszczane są wyłącznie osoby, które skończyły 21 lat.

Sytuacja błyskawicznie wymknęła się spod kontroli. W dzielnicy Loop, w której znajduje się ten park, doszło do zamieszek. Młodzi ludzie wybijali szyby w sklepach, kradli i podpalali samochody, atakowali przypadkowych przechodniów i walczyli z policją, którą wspomagali antyterroryści. Dwóch nastolatków zostało postrzelonych. Podczas dwudniowych zamieszek policja aresztowała 15 osób, w tym sześciu młodocianych

https://twitter.com/remnantman1/status/1647635029680431105?s=20

W mediach społecznościowych pojawiło się szokujące nagranie z tych zamieszek. Widać na nim grupę czarnoskórych nastolatków, która otoczyła białą kobietę na klatce schodowej. Uniemożliwiają jej wejście do środka budynku, po czym rzucają ją na chodnik i zaczynają bić.

Nagranie zostało ujawnione przez dziennikarzy lokalnego portalu CWBChicago. Portal ujawnił, że 20-sekundowe nagranie jest fragmentem krążącej po mediach społecznościowych kompilacji przedstawiającej przemoc, do której doszło w The Loop w sobotę. Stan kobiety nie jest na razie znany. Chicagowska policja wypuściła w poniedziałek oświadczenie o weekendowej przemocy, ale nie wsomnieli o tym incydencie.

 

Chicago jest od dawna rządzone przez lewicę, a obecnie jest uznawane za jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w USA. Rosnąca przestępczość sprawiła, że jego burmistrz Lori Lightfoot straciła w ostatnich wyborach stanowisko, ale na jej miejsce mieszkańcy miasta wybrali skrajnego lewicowca Brandona Johnsona, który wcześniej obiecywał zlikwidowanie policji. W oświadczeniu po tych zamieszkach powiedział mieszkańcom miasta, że wprawdzie nie popiera przemocy, ale „demonizowanie młodzieży, której brakuje okazji w ich społecznościach, nie jest konstruktywne”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. News.com.au, NYPost Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij