Najnowsze wiadomości ze świata

Czarnoskóra kobieta próbowała podpalić dom Marthina Lutera Kinga

Czarnoskóra kobieta próbowała podpalić dom Martina Luthera Kinga. Powstrzymali ją turyści.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, na kwadrans przez szóstą wieczór w Atlancie (stan Georgia). Mieszkający w Utah Zachary Eugene Kempf, który przyjechał do Atlanty w interesach i wybrał się pozwiedzać, zauważył młodą kobietę – zidentyfikowaną później jako 26-letnią Laneishę Shantrice Henderson – która wylewała łatwopalną ciecz z kanistra przed domem, w którym urodził się King.

 

Kiedy zeszła po schodach na chodnik, postanowił interweniować wraz z drugim turystą. Zastąpił jej drogę. Powiedział później mediom, że nie była agresywna, ale próbowała ich ominąć. Kiedy wyciągnęła z kieszeni zapalniczkę, zadzwonił na policję i zawołał o pomoc.

Wkrótce na miejsce przybyły dwóch kolejnych turystów, którzy na co dzień służyli w nowojorskiej policji. Policjanci obezwładnili ją i poczekali, aż zostanie przejęta przez ich kolegów z Atlanty. Straż pożarna wyczyściła następnie rozlaną przez nią substancję ze schodów i ściany. Straż powiedziała, że gdyby ją podpaliła, to drewniany dom stanąłby w płomieniach w kilka sekund.

Henderson trafiła do aresztu tymczasowego. Została oskarżona o próbę podpalenia i niszczenie własności rządowej. Nie jest też wykluczone, że usłyszy zarzuty federalne. Na razie nie jest jasne dlaczego próbowała to zrobić. Jej rodzina, która jej szukała i dotarła na miejsce po chwili, powiedziała mediom, że jest weteranem i ma problemy psychiczne.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Mikefairbanks CC BY-SA 3.0
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij