Najnowsze wiadomości z kraju

Czarnek ostro na temat parady równości: “Czy to są ludzie normalni państwa zdaniem?”

Przemysław Czarnek był gościem TVP Info, gdzie odniósł się m.in. do ostatniej “Parady Równości”, która przeszła ulicami Warszawy. Szef resortu edukacji narodowej nie miał o niej najlepszego zdania, nie stroniąc od ostrych słów w kierunku jej uczestników.

Kilka dni temu w stolicy odbyła się kolejna “Parada Równości”, organizowana w ramach tzw. “miesiąca dumy LGBT”. Na jej temat wypowiedział się Przemysław Czarnek. Odwołując się do niektórych zdjęć pochodzących z tego wydarzenia stwierdził, że “obrażają one inteligentnych ludzi” i nie mają nic wspólnego z równością oraz tolerancją. Jego zdaniem jest to jedynie pokaz fetyszyzacji i wykrzywiania tych dwóch wartości, połączony z demoralizacją oraz obrazą moralności.

-Widzieliście tam osobników ubranych dziwacznie, mężczyznę ubranego jak kobieta, czy to są ludzie normalni państwa zdaniem? – dociekał polityk

Minister edukacji podkreślił także, że równość nie dotyczy nadania dodatkowych uprawnień, a odnosi jedynie sfery bycia równym wobec prawa i w godności ludzkiej.

Czarnek odniósł się także do niektórych postulatów promowanych przez uczestników “Parady Równości” m.in. do wprowadzenia “języka inkluzywności” względem osób o odmiennej orientacji seksualnej albo tożsamości płciowej. Szef MEiN zapewnił, że jedynym językiem obowiązującym w szkołach jest język polski.

W języku polskim zaspokajanie popędu seksualnego w sposób odmienny od przyjętej normy nazywa się zboczeniem i dewiacją. Tego języka będziemy przestrzegać w polskich szkołach – powiedział Czarnek.

Dodał także, że orientacja seksualna jest sferą prywatną oraz intymną człowieka i nie nadaje się do eksponowania nią w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza w szkołach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij