Najnowsze wiadomości z kraju

Czarna seria trwa. Nie żyje kolejny polski żołnierz. Podczas szkolenia zginął komandos

W wyniku zejścia lawiny zginął we wtorek w Tatrach jeden z żołnierzy Wojsk Specjalnych biorących udział w szkoleniu górskim. O wypadku poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

We wpisie na portalu X Dowództwo Generalne przekazało, że we wtorek “przed południem, w trakcie szkolenia górskiego w okolicy Niżnych Rys doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem żołnierza Wojsk Specjalnych”.

“W wyniku zejścia lawiny jeden z żołnierzy uległ wypadkowi. Mimo starań TOPR oraz kolegów, żołnierza nie udało się uratować” – podano.

Ratownicy TOPR przetransportowali do Zakopanego ciało żołnierza, który zginął w Tatrach. Przyczyną wypadku był upadek z dużej wysokości – poinformował ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski.

We wtorek w Tatrach panuje słoneczna pogoda, ale na szczytach nadal leży śnieg, a warunki są zimowe. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W wyższych partiach Tatr panują trudne warunki do uprawiania turystyki – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Przypomnijmy, że to kolejny tragiczny wypadek w polskim wojsku, do jakiego doszło w ostatnim czasie. Na początku marca polskie media obiegła wiadomość o zdarzeniu, do jakiego doszło na poligonie w Drawsku Pomorskim.

W Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko podczas ćwiczeń pojazd typu BWP (bojowy wóz piechoty) najechał na dwóch żołnierzy ćwiczących na tzw. pasie taktycznym. Obaj zginęli.

Kolejnych dwóch żołnierzy zginęło 25 marca, Na terenie 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Solarni w powiecie lublinieckim w województwie śląskim. Podczas ćwiczeń wysadzania materiałów wybuchowych doszło do eksplozji, w której dwóch żołnierzy poniosło śmierć.

 

Źródło: PAP,stefczyk.info Autor:
Fot. Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij