Wiadomości sportowe z kraju i świata

Cyrku politycznego w piłce nożnej ciąg dalszy. Premier League zdecydowało o dalszych losach klękania przed meczami

Władze Premier Legaue zdecydowały się na kontynuowanie wykonywania gestu przyklęknięcia na jedno kolano przed rozpoczęciem każdego meczu również w nadchodzącym sezonie.

Gest solidarności z ruchem Black Lives Matter oraz sprzeciwu wobec śmierci George’a Floyda, jest już wykonywany od ponad roku na angielskich boiskach. Oczywiście wszystko w ramach kampanii przeciwdziałania rasizmowi i dyskryminacji – choć już od wielu lat piłkarze biegają z emblematami “Say no to racism”, czy “respect”. Jego propagowanie rozszerzyło się także na kadry narodowe – co doskonale widzieliśmy podczas minionego Euro.

Chociaż dla wielu kibiców jest to pusty, nic nie wnoszący gest, na który coraz częściej reagują buczeniem i gwizdami, to jednak władze Premier League, z sobie znanego tylko powodu, zdecydowały się na jego kontynuowanie również w rozgrywkach sezonu 2021/2022.

eraz, bardziej niż kiedykolwiek, uważamy, że to istotne, byśmy klęknęli przed meczami. To symbol naszej jedności przeciwko wszelkim formom rasizmu. Dążymy do utworzenia globalnego społeczeństwa integracji, szacunku i równych szans dla wszystkich – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Start angielskiej ekstraklasy został zaplanowany na 13 sierpnia 2021.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Weszło Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij