Najnowsze wiadomości ze świata

Ćwiczenia wagnerowców przy granicy z Polską. Białoruskie wojsko zapowiada szkolenie w Brześciu

Białoruskie siły zbrojne wydały komunikat, w którym informują o wspólnym szkoleniu z najemnikami Grupy Wagnera. Ćwiczenia zapowiedziane przez tamtejsze wojsko odbędą się w Brześciu, przy granicy z Polską.

Po nieudanym buncie Jewgienija Prigożyna, jego najemnicy znaleźli schronienie w kraju Aleksandra Łukaszenki. Tam wraz z białoruską armią biorą udział w szkoleniach. O aktualnych planach Grupy Wagnera poinformowały siły zbrojne Białorusi. Przy granicy z Polską odbędzie się wspólne szkolenie tamtejszego wojska i wagnerowców.

Siły zbrojne Białorusi kontynuują wspólne szkolenie z najemnikami Grupy Wagnera. Przez tydzień jednostki sił operacji specjalnych wspólnie z przedstawicielami prywatnej firmy wojskowej będą prowadzić szkolenia bojowe na poligonie w Brześciu – przekazała białoruska armia.

W czwartek w Programie Pierwszym Polskiego Radia minister obrony narodowej komentował ściągnięcie Grupy Wagnera na Białoruś. Przyznał, że ten krok stanowi zagrożenie dla naszego kraju.

Stąd też moja decyzja, żeby przerzucić oddziały wojskowe z zachodu Polski na wschód Polski – powiedział Mariusz Błaszczak.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM/PR Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij