Publicystyka

Cóż za “osiągnięcie” feministycznej myśli technologicznej. Opracowano krzesło, które oduczy mężczyzn rozkraczania

Manspreading to jedno ze zjawisk najbardziej rozdrażniających współczesne feministki. Polega ono na zagarnianiu przez mężczyzn jak największej ilości powierzchni, co ma być przejawem patriarchatu. Dotyczy to przede wszystkim sposobu, w jaki mężczyźni siedzą w komunikacji miejskiej. Na ich szczęście z pomocą przyszła Laila Lauren, która opracowała specjalne krzesło, które ma zapobiec temu problemowi.

Absolwentka Brighton University w Wielkiej Brytanii pochwaliła się nową kolekcją, którą nazwala jako “A Solution for manspreading”. Zaprezentowała na niej dwa rodzaje krzeseł – jedno z nich pozwala na siadanie w rozkroku (także kobietom), drugie z kolei uniemożliwia ten proceder.

Pomysł zrodził się z doświadczeń kobiety podczas jazdy komunikacją miejską, gdzie często była zniesmaczona formą, w jakiej mężczyźni siadają.

– Mężczyźni mają tendencję do przejmowania przestrzeni. Dążąc do równości płci, musimy brać pod uwagę różne aspekty seksizmu, także ten – twierdziła Lauren.

Co ciekawe kobieta za swoje “dzieło” otrzymała nawet nagrodę podczas prestiżowego przeglądu “New Designers” w Londynie. Feministka zarobiła na swoim pomyśle 1000 funtów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Noizz Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij