policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Najnowsze wiadomości z kraju

Córka zamordowanego małżeństwa usłyszy zarzut podwójnego zabójstwa

27-letnia córka zamordowanego w Ostródzie (Warmińsko-Mazurskie) małżeństwa została zatrzymana i w czwartek zostanie jej przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa. Policja wystąpi też z wnioskiem o tymczasowy areszt – poinformował PAP rzecznik ostródzkiej policji podkom. Michał Przybyłek.

Ciała 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny znaleziono w środę w ich mieszkaniu w Ostródzie. Mieli rany kłute i cięte. Policja poszukiwała córki zamordowanego małżeństwa. Kobieta mieszkała z rodzicami.

W czwartek podkom. Michał Przybyłek poinformował, że w sprawie została zatrzymana 27-latka. W czwartek usłyszy zarzut podwójnego zabójstwa. Pozwala na to zgromadzony w sprawie materiał dowodowy. Grozi za to dożywocie.

“27-latkę zatrzymał patrol policji w powiecie ostródzkim, w pobliskiej miejscowości”– podkreślił Przybyłek.

Policję w środę powiadomił jeden z członków rodziny, że 57-letni mężczyzna nie pojawił się w pracy. Zaniepokojony krewny przyszedł pod dom bliskich. Mając przeczucie, że stało się coś złego, poprosił policję o interwencję. Policjanci weszli siłowo do mieszkania. Na podłodze w jednym z pomieszczeń znaleźli ciała 49 -letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Małżonkowie mieli rany cięte i kłute. Grupa dochodzeniowo-śledcza z technikami kryminalistyki pod nadzorem trzech prokuratorów wykonywała na miejscu czynności.

Śledczy na podstawie zabezpieczonych śladów i sposobu ułożenia zwłok wstępnie ustalili, że do śmierci małżeństwa przyczyniły się osoby trzecie. Policja rozpoczęła poszukiwania zameldowanej w tym mieszkaniu córki zamordowanego małżeństwa. W środę wieczorem zatrzymano kobietę i przewieziono do izby zatrzymań.

Źródło: PAP Autor: Agnieszka Libudzka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij