Najnowsze wiadomości ze świata

Coraz więcej narkotyków lata “luzem” w powietrzu. “Te wyniki nie dziwią”

W powietrzu w Rzymie zanotowano rosnącą zawartość kokainy i innych narkotyków – stwierdzili eksperci włoskiego Komitetu Badań Naukowych. O konkluzji ich analiz poinformował w poniedziałek dziennik „Il Messaggero”. W ostatnim dziesięcioleciu zawartość kokainy w powietrzu wzrosła o 60 procent.

Narkotyki krążą w powietrzu w Wiecznym Mieście – podkreśla rzymska gazeta, przytaczając wyniki badań przeprowadzonych na podstawie danych z punktu pomiaru w dzielnicy Cinecitta.

W powietrzu oprócz zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi wykryto obecność kokainy i kannabinoidów, czyli grupy substancji wyizolowanych z konopi.

Z badań wynika, że zawartość kokainy wzrosła w ciągu dekady o 60 procent.

„Te wyniki mnie nie dziwią” – przyznała adwokat Tiziana Siano, reprezentująca jedno ze stowarzyszeń społecznych. Zwróciła uwagę na rosnący proceder handlu narkotykami.

Po raz pierwszy w stolicy Włoch przeanalizowano obecność substancji psychotropowych w powietrzu, a nie w ściekach.

Badania te sfinansował departament do spraw walki z narkotykami w Urzędzie Rady Ministrów.

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij