Najnowsze wiadomości ze świata

Coca-Cola przejmie znaną markę wódki. Ogromne pieniądze w grze

Jeszcze w tym roku ma zostać sfinalizowana transakcja, na mocy której Coca-Cola wejdzie na rynek alkoholi. Za 220 mln dolarów popularna marka przejmie producenta wódki Finlandia.

O swoich planach związanych z wejściem na nowy rynek firma Coca-Cola poinformowała w specjalnym komunikacie.

Coca-Cola HBC AG ma przyjemność ogłosić, że osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia firmy Brown-Forman Finland Oy, właściciela marki wódki Finlandia – przekazano w komunikacie. Wyjaśniono, że uzgodniona przez strony cena wynosi 220 mln dolarów, a zakup podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Firma przypomniała, że wódka Finlandia jest produkowana od 1970 roku i jest wiodącą marką wśród tego rodzaju napojów w Europie Środkowo-Wschodniej.

­– Roczna sprzedaż sięga 2,7 miliona 9-litrowych skrzynek na całym świecie, z czego ponad 60 proc. jest generowane w ramach zasięgu geograficznego Coca-Cola HBC – wyjaśniono.

Firma Coca-Cola HBC podkreśla, że transakcja stanowi wyjątkową okazję, która usprawni jej dążenie do stania się wiodącym partnerem w zakresie napojów 24/7.

Coca Cola HBC od ponad 17 lat zajmuje się dystrybucją marki Finlandia i innych marek alkoholi premium, a to przejęcie jeszcze bardziej wzbogaci i wzmocni jej portfolio na większej liczbie rynków – dodano.

Według przewidywań zakup ma zostać sfinalizowany w drugiej połowie 2023 roku.

Źródło: stefczyk.info/na podst.bankier Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij