Najnowsze wiadomości z kraju

Co ze zdrowiem prezesa Kaczyńskiego? Sekretarz generalny PiS zdradza szczegóły

Krzysztof Sobolewski sekretarz generalny PiS, był gościem Jacka Prusinowskiego w programie “Sedno Sprawy” na antenie Radia Plus. Sobolewski pytany był m.in. o powrót prezesa PiS na kampanijna trasę i doniesienia Onetu, który pisał, że Jarosław Kaczyński przechodził seps.

To są tematy, które są tematami prywatnymi więc nie będę o nich tu dyskutował. Natomiast wszelkie te dywagacje są funta kłaka warte. Pan Prezes wróci na trasę kampanijną  zaraz po Świętach – powiedział Sobolewski, a dopytywany przez dziennikarza, czy sepsy nie było odparł:

Zostawmy to. Po Świętach pan Prezes wróci na trasę natomiast te wszelkie doniesienia są funta kłaków warte.

PiS ma największe zdolności koalicyjne.

Krzysztof Sobolewski był też pytany o to, czy po wyborach pod uwagę barana jest koalicja PiS z Konfederacją.

– Prawo i Sprawiedliwość idzie na kolejną kampanię wyborczą z założeniem, że będzie rządziło samodzielnie. Nikt nie zakłada oprócz Prawa i Sprawiedliwości, że mógłby rządzić samodzielnie po najbliższych wyborach. Więc tutaj jest różnica. Platforma też w tej chwili stawia pod ścianą wszystkich swoich przyszłych, niedoszłych koalicjantów mówiąc im: jedna lista albo śmierć. Więc też nie zakłada, że będzie rządziła samodzielnie. Natomiast my wychodzimy z założenia, że skoro udało się w 2015, udało się w 2019 przedstawić Polakom taki program, że zaakceptowali i dali mandat Prawu i Sprawiedliwości do samodzielnego rządzenia – zaznaczył sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości.

Sobolewski przyznał też, że gdyby mierzyć zdolności koalicyjne Prawa i Sprawiedliwości to Prawo i Sprawiedliwość w tej chwili ma największą zdolność koalicyjną.

– Dla obserwatora sceny politycznej byłyby to sygnały zaskakujące, ale nie dla nas, bo wiem jakie otrzymujemy i ile otrzymujemy sygnałów z różnych środowisk – dodał polityk.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij