Najnowsze wiadomości z kraju

Co ze szczepieniami dzieci przeciw COVID-19? Minister Dworczyk zdradza szczegóły

Na razie trzeba zakończyć szczepienia przeciw Covid-19 osób powyżej 18. roku życia, ale szczepienie dzieci będzie wśród tematów dyskusji – zaznaczył we wtorek pełnomocnik rządu ds. szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk zapytany został na konferencji prasowej, czy Polska przystąpi do szczepień dzieci w wieku od 12-15 lat szczepionką koncernu Pfizer, który zakończył testy dla tej grupy.

“Dzisiaj o godz 15.00 odbędzie się Rada Medyczna z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Być może już dzisiaj właśnie stanie się to jednym z tematów” – powiedział.

Zaznaczył jednak, że na razie trzeba zakończyć szczpienia zaplanowane w Narodowym Programie Szczpień, czyli blisko 31 mln osób powyżej 18 roku życia.

“Tak jak zapowiadaliśmy do końca sierpnia chcemy, by każdy zainteresowany Polak mógł przyjąć przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki” – zaznaczył Dworczyk.

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij