Najnowsze wiadomości z kraju

Co z tymi mandatami? Nocny wpis Macieja Wasika i przestroga dla Hołowni

W nocy na platformie X pojawił się wpis Macieja Wąsika. Polityk odpowiedział tym samym marszałkowi Sejmu. – Przyjdzie kiedyś za to zapłacić – ostrzegł Wąsik.

Wszystko zaczęło się od słów Szymona Hołowni. W środę wieczorem marszałek Sejmu zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym skrytykował postawę prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent wyszedł na chwilę ze swojej bańki do narodu i podpisał budżet. Po czym wrócił do swojego świata: swoich sędziów, swoich trybunałów, swojej partii. Dobrze, że wyszedł, szkoda, że wrócił – napisał Hołownia.

Marszałek Sejmu wrócił także do tematu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika oraz ich mandatów poselskich. Jego zdaniem nie są oni parlamentarzystami i nic tego nie zmieni.

Tu nikt nie czeka na kolejny odcinek sagi o Kamińskim i Wąsiku. Sąd orzekł, panowie nie są posłami, nie będą uczestniczyć w obradach. Kropka. Nie zmienią tego żadne szantaże pana Prezydenta – dodał.

Zarówno Kamiński, jak i Wąsik zapowiadali już, że mimo zapewnień marszałka Sejmu o wygaszeniu ich mandatów, pojawią się w niższej izbie parlamentu.

Na pewno pojawimy się w Sejmie w najbliższych dniach, ale na naszych warunkach, a nie pana Szymona Hołowni – mówił kamiński w rozmowie z telewizją „wPolsce”.

Z kolei Maciej Wąsik zamieścił w nocy wpis na platformę X, w którym uważa, że Hołownia nie ma racji.

Jest dokładnie odwrotnie. Sąd Najwyższy orzekł, że jesteśmy posłami i że to, co zrobił Sąd Okręgowy 20 grudnia nie rodzi skutków prawnych. Prezydent stoi po stronie prawa, Szymon Hołownia po stronie Tuska. Tusk dokonuje zemsty rękami Hołowni – napisał polityk i ostrzegł, że „przyjdzie kiedyś za to zapłacić”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij