Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Co z pociągami w wakacje? Wkrótce nowy rozkład jazdy

W wakacyjnym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który rusza 9 czerwca, przewoźnik będzie uruchamiał codziennie 454 pociągi, czyli o 31 więcej niż podczas ubiegłorocznego okresu wakacyjnego – poinformował w środę dziennikarzy minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

“Spółka PKP Intercity przygotowała nową ofertę wakacyjnego rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 9 czerwca. Na tory wyjadą 454 pociągi. W porównaniu z poprzednimi wakacjami będzie o 31 pociągów więcej” – powiedział minister.

Dodał, że przewoźnik uruchomi dodatkowo 30 specjalnych pociągów okresowych. Między innymi pociąg Posejdon z Warszawy do Kołobrzegu, pociąg Jantar z Warszawy na Hel, pociąg Delfin z Warszawy do Łeby, Podhalanin ze Szczecina do Zakopanego, czy pociąg Wolin ze Świnoujścia przez Bielsko-Białą do Krakowa.

“Ta oferta jest bardzo różnorodna, bogata, ale pamiętamy także o połączeniach, które już funkcjonują i chcielibyśmy je przedłużyć do tych miejscowości, które także cieszą się zainteresowaniem turystów. Między innymi pociąg Lubomirski z Gdyni do Krakowa pojedzie dalej do Zakopanego, a pociąg Gwarek z Katowic do Słupska będzie miał przedłużoną trasę do Ustki” – stwierdził minister.

Klimczak poinformował ponadto, że pociągi Pendolino z Warszawy do Gdańska pojadą w rekordowym czasie 2 godzin 25 minut.

Dodał, że również 9 czerwca zostaną oddane do użytku dwa nowe perony na dworcu Warszawa Zachodnia, dzięki czemu zwiększy się przepustowość na tej stacji. Swoją przepustowość zwiększy też Warszawa Centralna.

“W porównaniu z poprzednimi wakacjami, (kiedy) około 120-130 pociągów odsyłaliśmy na Warszawę Gdańską, w te wakacje skończy się maksimum na 39 pociągach, które będą odesłane na Warszawę Gdańską” – zapewnił.

Źródło: PAP Autor: Łukasz Pawłowski
Fot. Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij