Wiadomości sportowe z kraju i świata

Co z karierą Christiana Eriksena? Jest pozytywny scenariusz dla Duńczyka

Podczas meczu Danii z Finlandią na Euro 2020, Christian Eriksen nagle stracił przytomność i konieczna była reanimacja jeszcze na płycie boiska. Ratownicy uratowali lidera Duńczyków, natomiast nadal niepewna jest przyszłość sportowa 29-latka, ale wszystko może się wyjaśnić jeszcze w tym miesiącu.

Pod koniec pierwszej połowy meczu Dania – Finlandia, Christian Eriksen upadł na boisko bez kontaktu z piłką. Po chwili pojawili się przy nim medycy, którzy stwierdzili, że konieczne jest podjęcie reanimacji Duńczyka. Koledzy z reprezentacji natychmiast otoczyli swojego kolegę oddzielając całe zdarzenie od kamer. Na twarzach piłkarzy oraz kibiców wyraźnie było widać przerażenie, smutek, ale również łzy. W pamięci kibiców z pewnością zapisze się obrazek kiedy to kapitan Duńczyków Simon Kjaer pocieszał na murawie płaczącą partnerkę  Eriksena.

Akcja ratunkowa trwała kilka minut, ostatecznie piłkarz odzyskał przytomność i natychmiast został przetransportowany do szpitala w Kopenhadze. Tam przeszedł zabieg wszczepienia kardiowertera-defibrylatora serca.

Jeśli Christian Eriksen zdecyduje się na kontynuowanie zawodowej kariery piłkarskiej może mieć problem. Jak podaje „La Gazzetta dello Sport” jeśli urządzenie będzie zamontowane na stałe, to zgodnie z obowiązującymi we Włoszech przepisami Duńczyk nie będzie mógł grać w lidze włoskiej. Przypomnijmy, że od stycznia 2020 roku Christian Eriksen jest zawodnikiem włoskiego Interu Mediolan. W związku z tym kardiowertera-defibrylatora serca uniemożliwia mu grę w obecnym klubie.

Inny scenariusz zakłada, że kolejne badania mogą potwierdzić, że zawodnik nie potrzebuje takiego rozwiązania na stałe i urządzenie zostanie usunięte. Wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane jeszcze w tym miesiącu. 12 lipca Eriksen, po raz pierwszy od feralnego zdarzenia, pojawi się w Mediolanie gdzie przejdzie serię badań, które pozwolą poznać odpowiedź na pytania o przyszłość piłkarską lidera reprezentacji Danii.

Jeżeli jednak lekarze nie zgodzą się na usunięcie urządzenia, to Eriksen będzie musiał rozważyć kontynuowanie kariery w klubie spoza Włoch. Christian Eriksen nie byłby pierwszym piłkarzem grającym z wszczepionym urządzeniem wspomagającym prace serca. Holenderski obrońca Daley Blind od kilkunastu miesięcy gra z wszczepionym kardiowertera-defibrylatora serca i wciąż jest jednym z liderów Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Holandii.

Źródło: Stefczyk.info na podst. tvpinfo Autor: MS
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij