Najnowsze wiadomości z kraju

Co trzeba mieć w głowie? Zawinął kotka w foliowy worek i wyrzucił do śmietnika

Za znęcanie się nad zwierzęciem odpowie 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna włożył małego kota do foliowej torby i wyrzucił do kontenera na śmieci. Miauczenie zwierzęcia usłyszała kobieta, wyciągnęła kotka z kontenera i zadzwoniła na numer 112.

Do zdarzenia doszło w Kolbuszowej w województwie podkarpackim. Mieszkanka miasta, przechodząc obok kontenera na śmieci, usłyszała miauczenie kota. Kobieta otworzyła właz i zajrzała do środka. Wewnątrz zauważyła foliowy worek, w którym znajdował się mały kotek. Wyciągnęła zwierzę i zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a mały kot został przekazany do przychodni weterynaryjnej.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego bardzo szybko ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania na zwierzęciem. Przyznał się do winy i żałował swojego zachowania. Tłumaczył, że było ono podyktowane tym, że na jego posesję przybłąkał się kot i nie wiedział, co z nim zrobić.

Za przestępstwo znęcania nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Rzeszowie Autor:
Fot. KWP w Rzeszowie

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij