Najnowsze wiadomości z kraju

Co szykuje Strajk Kobiet? Tajemnicza deklaracja Lempart: “To będzie robione w Polsce pierwszy raz”

Marta Lempart w rozmowie z portalem “Onet” zapowiedziała wielką akcję Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która “będzie przeprowadzana w Polsce pierwszy raz”.

Feministka ujawniła, iż 8 marca będzie “bardzo ważną datą” dla jej organizacji. Jak wyznała akcja będzie składała się z trzech form działania. Pierwszą z  nich ma być zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą dotyczącą aborcji. Druga z kolei zakłada urządzanie lokalnych inicjatyw, które mają pomóc w zebraniu funduszy na dofinansowanie m.in. programy in vitro. Ostatnią są natomiast wszelkie demonstracje, pikiety czy manifestacja Strajku Kobiet.

– Planujemy trzystopniowe działanie, które zakończy się w czerwcu, ale o tym na razie nie mogę mówić, bo naprawdę konsultujemy się z działaczkami regionalnymi, myślimy nad tym – powiedziała Lempart.

Aktywistka wyznała, iż będzie to pierwsza tego typu akcje w Polsce. “To jest dość duże, strategiczne, logistyczne wyzwanie. Tylko my jesteśmy w stanie to dźwignąć ” – mówiła Lempart.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij