Rozrywka

Co sądzicie? Niemcy wybrały następną Top Model

W czwartek w Niemczech miał miejsce finał kolejnej edycji programu Germany’s Next Topmodel. Wiele osób jest zaskoczonych tym, kto go wygrał.

GNTM to niemiecka wersja popularnego amerykańskiego reality show America’s Next Top Model. Miał już 18 sezonów, najwięcej z wszystkich adaptacji. Głównym sędzią jest w nim słynna modelka Heidi Klum. Program, mimo popularności, budził w Niemczech ogromne kontrowersje. Oskarżano go m.in. o szkalowanie uczestników, fat shaming, manipulacje ze strony producentów czy o to, że nic nie robił z groźbami i hejtem, jakie spotykały uczestników. Z tego powodu jest obiektem śledztwa odpowiednich urzędników, a byli sędziowie – poza Klum ich skład zmienia się co sezon – dystansują się od niego.

Tegoroczny finał był wyjątkowo wystawny. Wziął w nim udział m.in. słynny projektant mody Jean Paul Gaultier, którego kreacje zaprezentowały uczestniczki finału. Wystąpiła też zwyciężczyni Eurowizji Loreen, nagrodzona Grammy Kim Petras czy słynny zespół rockowy Scorpions. Wzięła w nim udział także hollywoodzka aktorka Jennifer Lawrence, która z modelem Marcusem Shenkenbergiem odegrała scenę ze swojego najnowszego filmu.

Do finału dostało się pięć kobiet: 49-letnia Nicole z Offenbach, 22-letnia Olivia z Hamburga, 19-letnia Selma z Berlina, 21-letnia Somajia z Bielefeld i 23-letnia Vivien z Koblencji. Jako pierwsza została wyeliminowana Nicole. Jako druga, ku zaskoczeniu wielu widzów, odpadła Selma, uznawana za faworytkę do zwycięstwa. Trzecie miejsce zajęła Olivia, drugie Samajia, a zwyciężczynią okazała się Vivien.

„Nie do opisania, nie mogę teraz oddychać” – powiedziała dziennikarzom. Vivien wygrała nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy euro. Jej zdjęcie trafi też na okładkę niemieckiej edycji magazynu Harpers’s Bazaar, a ona sama weźmie udział w kampanii reklamowej producenta kosmetyków Mac Cosmetics.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Yahoo Autor:
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij