Najnowsze wiadomości z kraju

Co Polacy sądzą o pomyśle “nierozerwalnego małżeństwa”?

62 proc. badanych “zdecydowanie negatywnie” i “raczej negatywnie” ocenia pomysł lidera Konfederacji Sławomira Mentzena dot. wprowadzenia w Polsce “nierozerwalnego małżeństwa” – wynika z sondażu Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski.

W sondażu Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna opublikowanym w sobotę na stronie internetowej Wirtualnej Polski respondenci zostali zapytani o pomysł lidera Konfederacji Sławomira Mentzena dot. wprowadzenia w Polsce “nierozerwalnego małżeństwa”.

“Z badania jasno wynika, że 62 proc. +zdecydowanie negatywnie+ i +raczej negatywnie+ ocenia pomysł zmiany prawa i wprowadzenia w Polsce +nierozerwalnego małżeństwa+” – czytamy.

“Zaledwie 3 proc. oceniło taki model małżeństwa za +zdecydowanie pozytywny+ pomysł, a 9 proc. oceniło go +raczej pozytywnie+. Jednocześnie 26 proc. zapytanych nie miało opinii na ten temat” – podaje portal wp.pl.

Sondaż przeprowadzono w dniach 31 marca – 3 kwietnia na grupie 1047 pełnoletnich osób metodą CAWI.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij