Najnowsze wiadomości z kraju

Co grozi Sienkiewiczowi za przejęcie TVP? Poseł PiS nie ma wątpliwości

Sąd odmówił wpisania do KRS nowych władz neo-TVP. Poseł PiS Marcin Warchoł przypomniał, co może grozić pułkownikowi Sienkiewiczowi za próbę siłowego przejęcia mediów publicznych.

Próba siłowego przejęcia TVP była jedną z pierwszych akcji, jakie podjęła „koalicja 13 grudnia”. Nawet środowiska sympatyzujące z PO zauważały, że dokonuje się to z naruszeniem prawa. Jak informowaliśmy wcześniej, 9 stycznia sędzia Tomasz Kosub z Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego zdecydował się na oddalenie wniosku o wpisanie do KRS nowych władz TVP.

Sąd potwierdził, że Sienkiewicz działał bezprawnie. Zaradkiewicz: sąd rejestrowy oddalił wniosek o wpis zmiany danych w KRS dot. TVP

Były minister sprawiedliwości Marcin Warchoł zauważył na Twitterze, że Sienkiewiczowi grozi poważna kara za to, co zrobił. „Czyli rażące przekroczenie uprawnień przez płk min Sienkiewicza (3 lata więzienia) i do 10 lat jeśli działał dla korzyści majątkowej oraz gigantyczna niegospodarność dla uzurpatora neoprezesa (do 10 lat więzienia).Nielegalne wyłączenie TVP Info i bezprawne zwolnienia pracowników” – zauważył na Twitterze.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Szymon Pulcyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij