Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Co dalej z zakazem handlu w niedzielę? Zaskakująca wypowiedź ministerstwa

Koalicja 13 Grudnia obiecywała zniesienie zakazu handlu w niedziele. Wygląda jednak na to, że tej obietnicy też nie dotrzymają.

Zakaz handlu w niedziele, z wyjątkiem tzw. niedzieli handlowych, został wprowadzony przez rząd PiS. Miał pomóc właścicielom małych, rodzinnych sklepów, które były z niego zwolnione, i dać pracownikom handlu czas na odpoczynek i życie rodzinne. Koalicja 13 Grudnia od początku zapowiadała jego zniesienie, w zamian za podwójne wynagrodzenie i zapewnione dwa wolne weekendy w miesiącu. Był to konkret nr 21.

Wygląda jednak na to, że nie spełnią tego postulatu. „W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie są prowadzone prace dotyczące zmian we wspomnianym obszarze” – odpowiedział resort na pytanie portalu Buisness Insider. Już wcześniej minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk mówiła na antenie TVN 24, że nie jest to dla niej priorytetem.

Dziennik Fakt ujawnił, że jeśli chodzi o zniesienie handlu w niedzielę, to pomysł ten budzi wątpliwości także w łonie samej koalicji. Trzecia Droga chce na przykład dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak (KO) stwierdził natomiast w grudniu, że „moje zdanie jest tutaj jednoznaczne – niedziele nie powinny być handlowe”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Money.pl Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij